Jar je predo dvermi, poďme jej otvoriť.

S príchodom teplejších dní to aj nás motoristov ťahá von. Začíname sa venovať prácam ktoré počas zimy stáli. Upraceme garáž, pustíme sa do jarných prác na dvore, nášmu autu doprajeme poriadny "welness" kúpeľ. 

Čo je dôležité na aute po zime skontrolovať?

Aj napriek čoraz miernejším zimám si ale Vaše auto po zime zaslúži väčšiu pozornosť, ako je len dôkladné umytie. Aj keď vyzerá že je všetko v poriadku, môže skrývať problémy ktorých včasné odhalenie Vám môže ušetriť pekných pár eur.

Ako prvé pri jarnej údržbe auta Vás asi napadne prezutie zimných pneumatík. Ich výmenu by ste si nemali nechať na poslednú chvíľu, a rezervovať si termín v pneuservise dostatočne včas. V našich podmienkach sa pneumatiky menia podľa počasia zhruba začiatkom apríla. 

Zároveň by ste ale mali venovať zvýšenú pozornosť aj kontrole celkového stavu auta. Či už prší alebo sneží, počas zimy dostanú zabrať hlavne stieracie lišty stieračov. Ak pri stieraní zanechávajú pásy, je na čase sa s nimi rozlúčiť.

Prebehnutý výtlk za daždivého počasia nie je na našich cestách bohužiaľ ničím výnimočným. Súčasťou kontroly po zime teda musí byť zhodnotenie stavu tlmičov a pruženia.

Šmykľavé cesty dajú zabrať aj brzdám, nepodceňujte ich funkčnosť. Ich znížený brzdný účinok Vás môže zaskočiť v tej najhoršej chvíli.

Kamienky z posypu ciest môžu poškodiť Vaše čelné sklo. Zákon hovorí, že ak je poškodenie v stieranej časti (teda tam kam dosiahnu stierače) väčšie ako 2 cm, auto je nespôsobilé na cestnú premávku. Ani poškodenie do 2cm by ste ale nemali podceňovať. Na čelné sklo auta pri jazde neustále pôsobia aerodynamické sily a je vystavené aj pôsobeniu karosérie pri prejazde nerovností. Aj z malej bodky sa časom môže vyvinúť veľký problém v podobe praskliny. 

Pravidelné kontroly celkového stavu môžu predĺžiť životnosť Vášho auta a v konečnom dôsledku Vám ušetriť nejedno euro na opravách.


Pripravili sme pre Vás BEZPLATNÚ jarnú prehliadku Vášho auta.

Pri jarnej kontrole v našom servise Vám skontrolujeme:

  • stav zmesi v ostrekovačoch + jej doplnenie *
  • čelné sklo
  • stav podvozku a náprav
  • stav bŕzd a tlmičov
  • stav výfukovej sústavy
  • stav prevádzkových kvapalín + ich doplnenie ** (brzdová kvapalina, motorový olej, servo olej, chladiaca zmes)
  • svetlá
  • stav pneumatík
  • výmenu žiaroviek***

*Bezplatné doliatie zmesi do ostrekovačov do 1l
**Bezplatné doliatie motorového oleja sa vzťahuje na maximálne množstvo 0,5 l.
***Bezplatná výmena sa nevzťahuje na halogénové žiarovky a xenónové výbojky


 Nepodceňte údržbu Vášho auta po zime. 

Skontaktujte sa s nami na telefónnych číslach 0910 278 211, 0917 254 488

alebo cez náš webový formulár.