Oprava palubných dosiek DIM

Palubná doska (DIM) Volvo S60, Volvo V70, Volvo S80 a Volvo XC90 z modelových rokov 2001-2003 trpí technologickou vadou pájkovania, ktorá sa prejavuje rôznym neštandardným správaním tejto jednotky. "Budíky padajú", hodinky bežia veľmi rýchlo, palubná doska úplne "umrie", reštartuje sa, poblikáva displej, na textovom displeji je "rozsypaný čaj" alebo úplne nepravidelne sa objavuje chyba airbagov, atď.

Príčinou je popraskaný cín na mikroprocesore a okolitých súčiastkach, keď chladič primontovaný na doske plošného spoja neúmerne namáha a napína samotnú dosku plošného spoja. Následkom toho sa potom vývody mikroprocesora odtrhnú.
Okrem tohto sa okolo roku 2002 začal používať bezolovnatý cín, ktorý je sám o sebe krehkejší a menej pružný. Závada sa začala prejavovať už aj po 5 rokoch prevádzky no hlavne záleží na počte tepelných cyklov, ktoré doska utrpela.

Palubné dosky sa delia celkovo do 3 kategórií:

  • tie, kde sa chyba už prejavuje
  • tie, kde sa chyba ešte len prejaví
  • tie, kde doska bola vymenená vo Volve za nový typ, ktorý už týmto problémom netrpí (pozná sa podľa strieborných krúžkov okolo vlastných budíkov)

Problém pôvodnej dosky je možné bez problémov vyriešiť kompletným repasom dosky, kde sú všetky poškodené súčiastky odborne odstránené z dosky, starý cín je nahradený novým a súčasne je upravený chladič tak, aby už viac tepelne dosku plošného spoja nenamáhal. Doska následne prejde testom funkčnosti.

Ak je doska DIM v pôvodnom stave (t.j. nie je podomácky opravovaná), poskytujeme na repas štandardne 2-ročnú záruku.

 

  


 KONTAKTUJTE NÁS

prostredníctvom telefónnych čísel 0910 278 211, 0917 254 488

alebo cez náš webový formulár.