Interval výmeny hlavných rozvodov na Volve je údaj, ktorý si poctivo stráži asi každý majiteľ. Už menej sa ale pri autách, ktoré k nám prídu z iných servisov stretávame s tým, že boli menené aj drážkové rozvody (alebo inak povedané - pohon príslušenstva motora). V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme prečo je ich výmena naozaj dôležitá a jej zanedbanie môže mať fatálne následky pre motor Vášho Volva.

Aký je interval pre výmenu drážkových rozvodov Volva?

Drážkový rozvod poháňa kompresor klimatizácie, alternátor a servočerpadlo. Volvo vo svojom servisnom pláne udáva výmenu drážkového remeňa v závislosti podľa modelu, typu motora a veku auta. Pri niektorých modeloch je to už pri 60 000 km, iné majú prvú výmenu až pri 150 000. Presný interval sa vyhľadáva vždy podľa VIN čísla auta. Tieto hodnoty sú MAXIMÁLNE (a to zdôrazňujeme a podčiarkujeme) výmenné intervaly, za ideálnych podmienok. Naša rada znie – vymeňte ich skôr, ako bude neskoro. Pokiaľ si nie ste istí či boli drážkové rozvody na Vašom aute vymenené, odporúčame ich určite vymeniť.

Fatálne následky zanedbanej výmeny drážkových rozvodov

Ak drážkový remeň včas nevymeníte, môže dôjsť k jeho roztrhnutiu. Pokiaľ by sa roztrhol priečne, auto by prestalo dobíjať lebo by nešiel alternátor, prestal by fungovať posilňovač riadenia a prestala by chladiť klíma. Samozrejme aj to sú problémy. Zvyčajne ale nie sú až tak finančne nákladné, ako tá horšia možná alternatíva.

A tou je stav, kedy sa remeň potrhá pozdĺžne. Oddelia sa z neho časti drážok, ktoré dokáže namotať spodná remenica a zablokovať motor. V tom prípade sa stretnú ventily s piestami a schytá to hlava, presnejšie povedané príde k poškodeniu - vylomeniu uloženia hydraulických zdvíhadiel ventilov, väčšinou v celej rade výfukových prípadne aj sacích ventilov. Bohužiaľ, ročne k nám príde niekoľko áut, kde sa práve toto majiteľom stalo. Ako iste tušíte, oprava je potom veľmi nákladná.

Drážkový remeň Volvo

Remeň ako táto XC60tka by ste vo svojom aute určite nechceli.

Ako predísť problémom pri Volve?

Často nás kontaktujú záujemci o kúpu jazdeného auta s otázkou, aké Volvo si majú kúpiť. Naša odpoveď je – to, o ktoré sa predchádzajúci majiteľ poctivo staral.

Aj nový ročník Volva bude tým spoľahlivým švédskym zázrakom, ak dostane starostlivosť ktorú potrebuje. Kvalitné diely a odborný servis by mali byť samozrejmosťou. Veríme, že na Slovensku je veľa šikovných automechanikov. Ak sa ale dlhodobo nešpecializujú na Volvo, ani pri najlepšej vôli nemusia vedieť o všetkých detailoch údržby, ktoré robia Volvo spoľahlivým partnerom na cestách. Naše skúsenosti zahŕňajú viac ako 13 rokov praxe, počas ktorých sa špecializujeme na Volvo. V servise používame iba kvalitné náhradné diely, o ktorých vieme, že vo Volve budú spoľahlivo fungovať. V náš prospech hovoria aj referencie našich zákazníkov.

referencie Google

referencie Facebook

Čo všetko by ste nemali zanedbať pri starostlivosti o Volvo sme pre Vás zhrnuli v krátkom článku. Čítajte tu. 

Chcete kvalitný a odborný servis? Kontaktujte nás.

VolvoDiely.sk servis

 

 

 

Okrem servisu máme aj eshop so všetkým čo môže majiteľ Volva potrebovať. Našu ponuku dielov nájdete tu

Garazovo eshop