Volvo C40 za rohom. Nové SUV kupé sa predstaví už budúci týždeň.

Záujem o vozidlá tyu SUV kupé chce využiť aj automobilka Volvo. Prvé také auto využije základ úspešného modelu XC40.

Volvo v niekoľkých posledných rokoch zažíva úspešné obdobie, a to napriek tomu že poslednú novinku predstavilo v roku 2018, aktuálnu generáciu modelu strednej triedy S60/V60. Od tej doby skôr rozširovalo svoju ponuku elektrifikovaných variant, nových plug-in hybridov, elektromobil a konvenčná ponuka vsadila na mild-hybridné ústrojenstvo. Tento rok však konečne vyjde aj s úplnou novinkou.

Volvo C40

Volá sa Volvo C40 a pôjde o kompaktné SUV kupé, odvodené od populárnej XC40, európskeho Auta roku 2018. Ide pritom o dobre udržiavané tajomstvo švédskej značky, o možnom doplnení ponuky o nový derivát XC40 sa síce hovorí už dlhšiu dobu, zatiaľ však na verejnosť neunikli žiadne bližšie detaily. A to sa  má C40 predstaviť už budúci týždeň! Premiéra je podľa zákulisných správ plánovaná už na utorok 2. marca.

Meno odkazuje na niekdajší populárny trojdverový hatchback C30. Keďže už ale o takú koncepciu nie je dnes taký záujem ako kedysi, vsadí novinka na zvýšenú stavbu a dva páry bočných dverí. Silueta sa pritom môže do istej miery podobať modelu Lynk & Co 05. S ním bude novinka Volva zdieľať technický základ. Číslovka 40 potom zdôrazňuje spriaznenosť s modelom XC40, v podobe veľkosti alebo platformy CMA, ktorú Volvo vyvinulo v spolupráci s materským Geely.

Volvo C40 motor

Volvo C40 má v ponuke švédskej automobilky hrať úlohu štýloveho auta, čo má byť zrejmé nie len z nezvyčajného dizajnu, ale aj z ponúkanej motorizácie. Aj keď architektúra CMA umožňuje aj použitie  konvenčných spaľovacích motorov, podľa zákulisných správ bude C40 ponúkaná výhradne ako elektromobil. Minimálne zo začiatku. To by konkrétne znamenalo dvojicu elektromotorov pre pohon všetkých kolies, a kombinovaný výkon 300 kW, čo je technológia použitá už v  XC40 P8 Recharge. Jednalo by sa tak o súčasť aktuálnej stratégie značky uviesť každý rok aspoň jeden elektromobil.

Ako to nakoniec bude, sa dozvieme už budúci týždeň. Ak sa Vám tento model páči, kúpiť by ste si ho mali vedieť na jeseň.

Volvo C40

Článok prevzatý z: www.auto.cz