Ak má Vaše Volvo zdanlivo bezdôvodne zahmlený interiér, vlhké predné koberčeky alebo v aute cítite potuchlinu, zbystrite pozornosť.

Častým problémom, ktorý sa týka celej platformy P3, býva odlepené čelné sklo. Najčastejšie sa s ním stretávame pri Volve XC60. (Nevieš, akú máš platformu? Pozri sem)

Čelné sklo je chybou technologického postupu alebo použitých prípravkov zle nalepené už od výroby. Ide teda o výrobnú vadu, na ktorú ale bohužiaľ nikdy nebola zvolávacia akcia. Táto chyba môže okrem zatekania spôsobiť problém aj pri havárii "cez strechu"- sklo sa môže uvoľniť a nebude tak dodržaná integrita strechy.

Nie vždy musí byť príčinou zatekania odlepené alebo zle nalepené sklo. Ak má auto strešné okno (šíber), príčinou zatekania interiéru Volva bývajú upchaté odtokové kanáliky. Tie vedú od strešného okna cez interiér v A-stĺpikoch. Ak sa upchajú (prachom, špinou, hmyzom), voda, ktorá steká popri tesnení strešného okna nestíha odtekať a nájde si cestu do interiéru. Zvyčajne to býva ponad tapacír strechy.

Ďalšou možnosťou môže byť, že hadička, ktorá vedie z odtokového kanálika strešného okna pod auto, sa pod palubnou doskou vplyvom únavy materiálu rozpojí.

Ako zistiť či je na Vašom Volve odlepené sklo alebo kde hľadať odtokové kanáliky strešného okna, si pozrite v krátkom videu.